דגשים ברכישת כסא מחשב

כל תוכנית עסקית לא יכולה לצאת לפועל בלי עובדים – ועובדים אשר יושבים שעות מרובות ללא תמיכה של כיסא נוח למחשב, יכולים לגרום לתוכנית שלכם לרדת לטמיון, אם לא תשיגו להם כיסא מחשב אשר עונה על צרכים אורטופדיים או לכל הפחות נוח.

להלן מספר דגשים ברכישת כיסא מחשב שכדאי לקחת לתשומת הלב שלכם. בחירת כיסא משרדי לא טוב לישיבה יכול לגרום להתעסקות מצדכם, כי אם הוא לא יעמוד בציפיות שלכם או של העובד שלכם, סביר להניח שתחזירו אותו לחנות ומשם ככל הנראה אותו משתמש יגיע למרפאה עקב כאבי גב. אז איך בוחרים כיסא מתאים לעבודה מול מחשב?ישנם כללים מאוד בסיסיים שאותם בחנו אנשי מקצוע המומחים לעניינים אורתופדיים, ועל סמך זה יוצאים מחקרים אשר יוצאים לאור מדי שנה, וכך נוצרת תעשייה שלמה של כיסאות המותאמים לצורכי המשתמש מבחינה אורתופדית. תעשיית הכיסאות הזו באה להקל במיוחד, על היושבים עליהם שעות מרובות. נשאלות השאלות הבאות עקב כך: מהו כיסא מתאים לישיבה ממושכת ועל אילו צרכים כיסא מחשב בא לענות?

בחירת כיסא מחשב אורטופדי

כיסא מחשב צריך להיות אורטופדי וארגונומי – זאת אומרת שיש לו פונקציות העוזרות להקל על הישיבה עליו. כיסא כזה אשר יכול להיות שימושי מול עבודה על מחשב, צריך להיות בעל מנגנון סינכרוני בין היתר, וזה תורם לירידה בעומס על אזורים שונים בגב לדוגמה. כיסא מחשב צריך גם להיות גם בעל ידיות מתכווננות, כדי להוריד בעומס על הגידים והמפרקים של הידיים (ההגדרה הרפואית היא RSI). משענת הגב התחתון צריכה להיות בעלת שקע מסוים, אך לא קיצוני, והזווית בינה לבין המושב צריכה להיות בסביבות מאה ועשר מעלות. אלו דגשים ברכישת כיסא מחשב שאסור התעלם מהם.

איפה קונים כיסא מחשב לישיבה ממושכת

לא מספיק לשבת על כיסא מחשב בכדי לדעת שהוא יהיה נוח בזמן עבודה או בזמן עיסוקי פנאי בו – כיסא מחשב צריך לעמוד בדרישות אלמנטריות שלא כולם מודעים להם: הברכיים בזמן ישיבה צריכים להיות כפופים בזווית של בין תשעים למאה מעלות (כמו גם זוויות המרפק והירך), הרגליים נוגעות ברצפה, גובה מקסימלי של הכיסא צריך לאפשר לאותו משתמש לראות את הקצה העליון של המסך בגובה העיניים – כל אלה ועוד דרישות יכולות להיפטר בעזרת קניית כיסא מחשב שיכלול מספר פונקציות בסיסיות שנזכרות לעיל.

שיתוף

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

אולי יעניין אותך גם:

ריהוט משרדי יוקרתי תל אביב

ריהוט משרדי יוקרתי הוא חלון ראוה. כיום אין בתל אביב חברת הייטק, משרד עורכי דין, משרד סטארט אפ ואפילו משרד פרסום קטן שלא דואג לעצב את המשרד שלו הפרט הקטן.

קרא עוד »